Kars Haber

Kars Haberleri

Kars Gündem

Kars Son dakika

kars güncel

Okul zili ne zaman çalacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Okul zili ne zaman çalacak

Son Dakika! Milli Eğitim Bakanlığı 'ndan 81 ile genelge. Okullar 31 Ağustos 2020'de açılıyor ve 18 Haziran 2021 yılında sona eriyor! Ara tatiller 16-20 Kasım 2020, 25 Ocak-5 Şubat 2021

Okullar 31 Ağustos'ta Açılıyor
Kars Güncel-Son Dakika! Milli Eğitim Bakanlığından 81 ile genelge. Okullar 31 Ağustos 2020'de açılıyor ve 18 Haziran 2021 yılında sona eriyor! Ara tatiller 16-20 Kasım 2020, 25 Ocak-5 Şubat 2021 biçiminde olacak.

Milli Eğitim Bakanlı internet sayfasından yapılan açıklama duyurusunda;
Millî Eğitim Bakanlığınca hazırlanan yeni eğitim öğretim yılına dair takvim illere gönderildi. Buna göre, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Birinci dönem ara tatili 16-20 Kasım'da yapılacak. Birinci dönem 22 Ocak Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili ise 25 Ocak Cuma günü başlayacak 5 Şubat Cuma sona erecek. İkinci dönem, 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak. İkinci dönem ara tatili ise 12-16 Nisan'da olacak. Eğitim öğretim yılı ise 18 Haziran Cuma günü sona erecek.

Ayrıca takvimde öğrencilerin bir önceki eğitim ve öğretim yılına dair eksik konu ve kazanımları ile öğrenme kayıplarına dair eğitim uygulamasının, 2020-2021 ders yılıyla ilişkilendirildiği ve bu eğitim ve öğretim yılının bir parçası olarak planlandığı ifade edildi. İllere gönderilen yeni eğitim yılı takvimine dair açıklama yapan Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete, "Bakanlık olarak, şartların makul olması, yine Bilim Kurulunun görüşleri dikkate alınarak, 2020-2021 ders yılının 31 Ağustos tarihinde başlamasını planladık." dedi. Mete, küresel çapta yaşanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla beraber, Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda okullardaki eğitim ve öğretime tedbiren ara verildiğini anımsattı. Bu dönemde öğrencilerin, eş zamanlı olarak uzaktan eğitim aldığını belirten Mete, EBA, EBA TV ve canlı sınıf programlarıyla ders içerikleri sunarken, aktivite ve rehberlik saatleri, soru çözümleri, çeşitli destekleyici yayınları da süreç içerisinde sistemle tümleştirdiklerini ifade etti.

Ders yılının 19 Haziran n'da sona ermesinin hemen sonrasında öğrencilerin yaş seviyelerine makul olarak hazırlanan yaz okulu yayınlarının hali hazırda EBA TV ekranlarında, öğrenci ve velilerimizle buluşmaya devam ettiğininin önemini vurgulayan Mete, ihtiyaç görülen her alanda öğrencilerin yanısıra bulunmaya çalıştıklarını söyledi. Öğrencilerin eksiklerini gördükleri derslerden destekleme yetiştirme kurslarına katılmalarını sağlayacak hazırlıkları tamamladıklarını aktaran Mete, şu değerlendirmelerde bulundu: "Uzaktan eğitime başladığı günden bu zamana, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin ilk kez deneyimledikleri uzaktan eğitimin etkisine dair araştırmalar yürüttük. Bunlardan bir tanesi de Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce yürütülen Küresel Salgın Döneminde Eğitim Süreçlerinin Değerlendirilmesi ve Yeni Eğitim Öğretim Yılı İçin Beklentiler Araştırması'dır. Araştırmaya 25 bin 567 öğretmen, 2 bin 197 okul yöneticisi, 41 bin 430 öğrenci ve 24 bin 489 veli olmak suretiyle 93 bin 783 kişi katılmıştır. Ülke ölçeğinde yapılan bu taramalar ve araştırmalar 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı için alınması gereken tedbirler, yapılmasını gerekli gördüğümüz düzenlemeler ve yeni ihtiyaçlara göre alınacak kararlar için bizlere rehberlik etmektedir."denildi.

Açıklamanın tamamını okumak için tıklayınız.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kars Belediyesi Tarafın'da Ücretsiz Spor Okulu Kayıtları BaşladıÖnceki Haber

Kars Belediyesi Tarafın'da Ücretsiz Spor...

4 kişinin öldüğü havai fişek fabrikasında ekipler kayıp 3 kişiyi arama çalışmaları devam ediyorSonraki Haber

4 kişinin öldüğü havai fişek fabrikasınd...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar