Kars Haber

Kars Haberleri

Kars Gündem

Kars Son dakika

kars güncel

Kars Valisi Türker Öksüz, Kars'ta koronavirüs vaka sayıları hakkında son bilgileri açıkladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kars Valisi Türker Öksüz, Kars'ta koronavirüs vaka sayıları hakkında son bilgileri açıkladı

Kars Valisi Türker Öksüz Kars'ta 80 kişinin Covid-19 tedavisi gördüğünü ve ayrıca iki kamu kurumunda görülen pozitif vaka sonrasında izolasyon tedbirlerinin uygulandığını belirtti.
Kars Güncel- Kars Valisi Türker Öksüz, Kars'ta koronavirüs vaka sayıları hakkında son bilgileri açıkladı.

Vali Öksüz açıklamasında; "İlimiz hastanelerinde 80 hastanın Covid-19 tedavisi gördüğünü, hastalığın tüm vatandaşlarımızı tehdit ettiğini belirten Kars Valisi Türker Öksüz, maske, mesafe ve temlik kurallarına riayet edilmesinin önemine vurgu yaparak salgınla mücadelede aldığımız tedbirler kadar güçlü olduğumuzu" söyledi.

Ayrıca Vali Türker Öksüz Kars'ta iki kamu kurumunda görülen pozitif vaka sonrasında izolasyon tedbirlerinin uygulandığını belirtti.

EKars'ta 130 ekip ve 500 görevlinin katılımıyla koronavirüs tedbir denetlemesi yapıldı.
Kars Valisi Türker Öksüz Koronavirüs Denetimine Katıldı
Kars Güncel- Koronavirüs salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla İçişleri Bakanlığımız tarafından Valiliklere gönderilen “'COVİD-19 Tedbirleri Denetimleri'” genelgesi doğrultusunda tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de denetimlere devam edildi.

SağlıkİçinHepimizİçin sloganıyla gerçekleştirilen denetime katılan Vali Türker Öksüz, Kazımpaşa ve Faikbey Caddesindeki esnafları ziyaret ederek maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları titizlikle uyulması konusunda esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Vali Öksüz yaptığı değerlendirmede; ülkemizi ve dünyayı çok yakından ilgilendiren Covid-19 salgını sürecinde vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve gerekli önlemleri almak üzere Türkiye genelinde olduğu gibi İçişleri Bakanlığımızın talimatı ile ilimizde de ilgili birimlerin katılımı ile denetimlerin devam edildiğini belirterek 130 ekip ve 500 personelin katıldığını söyledi.

Denetimlerdeki amacın, toplum sağlığını korumak olduğunun altını çizerek, bu amaçla herkesin sorumluluk bilinci ile hareket etmesi gerektiğini, vaka sayılarını durdurmak için denetimlerin sürekli ve kalıcı olması gerektiğine vurgu yaptı.

İlimiz hastanelerinde 80 hastanın Covid-19 tedavisi gördüğünü, hastalığın tüm vatandaşlarımızı tehdit ettiğini belirten Kars Valisi Türker Öksüz, maske, mesafe ve temlik kurallarına riayet edilmesinin önemine vurgu yaparak salgınla mücadelede aldığımız tedbirler kadar güçlü olduğumuzu söyledi.

İlimizde taziyeler ile düğün, nişan ve sünnet düğünleri hakkında açıklamalarda bulunanarak; düğünlerin iki saat ile sınırlandırıldığını ve 23:00’ da sona ereceğini, taziyelerinde yüz yüze yapılamayacağını bunun yerine taziyelerin telefonla verileceğini belirterek alınan kararların toplum sağlığı açısından gerekliliğine vurgu yaptı.

Okulların zamanında açılabilmesi, çocuklarımızın eğitimlerine sorunsuz devam edebilmeleri için vatandaşlardan maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmeleri yönünden çağrıda bulunan Vali Öksüz, yapılan denetimlerde uyarı safhasının geçildiğini, kurallara uymayanlar hakkında adli ve idari işlemlerin yapılacağını belirtti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kars’ta anne ve oğlu 2 gündür kayıp!Önceki Haber

Kars’ta anne ve oğlu 2 gündür kayıp!

Başkan Bilgen’den gündeme dair önemli açıklamalarSonraki Haber

Başkan Bilgen’den gündeme dair önemli aç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar