Kars Haber

Kars Haberleri

Kars Gündem

Kars Son dakika

kars güncel

Uzun tarihte yolları bir türlü yapılmayan Organize ve Küçük Sanayi Sitesi'nin yolları yapılacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Uzun tarihte yolları bir türlü yapılmayan Organize ve Küçük Sanayi Sitesi'nin yolları yapılacak
Vali Öksüz ve beraberindekiler, sanayi esnafıyla bir araya gelerek problemlerinı dinledi. Organize Sanayi Bölgesi ve Küçük Sanayi Sitesi'nin yollarının 2021 inşaat sezonunda yapılacağı


Uzun tarihte yolları bir türlü yapılmayan Organize ve Küçük Sanayi Sitesi'nin yolları yapılacak. Sanayi esnafı çamurdan kurtulacak.Kars Valisi Türker Öksüz, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Arslan, Prof. Dr. Yunus Kılıç, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Yağcı, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi ve Küçük Sanayi Sitesi'nde bir takım araştırmalarda bulundu.


Vali Öksüz ve beraberindekiler, sanayi esnafıyla bir araya gelerek problemlerinı dinledi. Organize Sanayi Bölgesi ve Küçük Sanayi Sitesi'nin yollarının 2021 inşaat sezonunda yapılacağı sözünü veren Öksüz ve beraberindekiler, daha sonra bölgeyi gezerek neler yapılması gerektiğini yerinde gördüler.Daha sonra gazetecilere açıklama yapan AK Parti Kars Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişeri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, "Bunlar açıkcası çok önceden yapılması gerekli olan şeylerdi ancak çeşitli sebeplerden kaynaklı biraz gecikti. Ama şunu biliyoruz ki uygulamaya alındı, parası konuldu, ihalesi yapılmak üzere bu sebeple inşallah bir daha geldiğimizde bu sorunlı hali ortadan kaldırmış olacağız. Cumhurbaşkanımız destek verdi. Sanayi Bakanımız destek verdi. Valimiz ve bizlerde koşturduk ve Kars'a yakışır, sanayi esnafının zaten çokıntılı bir çalışma alanı var biz biliyoruz. En azından hiç olmazsa ayakları çamura değmesin, o manada hoş bir yatırım olacak. Hep beraber pırıl pırıl açılışını da birlikte yapacağız. Hayırlı olsun, esnafımıza yakışan budur" dedi.Sizin yol ve alt yapı sorunlarınizi şüphesiz ki biz biliyorduk diyen Vali Türker Öksüz, "Burada sizin alt yapıdan kaynaklı yağmuru, karı, çamurdan kaynaklı sorun yaşadığınızı biliyoruz. Bundan bizde üzüntü duyuyoruz. Ama biliyorsunuz hiçbir şey biranda olmuyor. Bunun çalışmasını, planlamasını yapıp, en doğru şekilde yapıp sizi bu sorundan kurtarmak en büyük hedefimiz bunun çalışmasını yaptık. Cumhurbaşkanımız talimatı, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın size vermiş olduğu destek Milletvekillerimiz, il başkanımız, hepimiz burda bu problemin çözülmesi için elimizden geldiği zaman gayret ettik. Milletvekillerimiz bunun takibini yaptı, bunun uygulamaya alınması için büyük gayret sarf ettiler. Yaklaşık 

16 000 000 lira tutarında bir projedir

. Hem Organize Sanayimiz, hem Küçük Sanayimiz bu sorundan kurtulacak" biçiminde konuştu.Son olarak söz alan 65. Hükümette Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Milletvekili Ahmet Arslan, "Organize ve Küçük Sanayi Sitemiz bizim açımızdan çok dşayetli, çok değerli, biz bunu bilen ve il adına sorumluluk alanlar olarak bizler buranın, bu bölgenin ihtiyaçlarını gidermek adına hem sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Hem de ciddi bir şekilde koşturuyoruz. Ancak diğerlarından bir farkımız var.

Biz işi belli bir aşamaya getirmeden yaptık

Yapıyoruz diyemeyiz. Demedikte bu güne dek, yalnız hepiniz biliyorsunuz ki balından beri bunların çözülmesiy ile alakalı bu ekibin ciddi bir çabası, ciddi bir mücadelesi var. Herkes bilir ki devlette işler akşamdan sabaha olmaz. Ana yolları biz yaptık, yalnız belediyenin sorumluluğunda olan işleri yapabilme konusu ise biraz daha uzun bir nitekim bu ekip onu da bir noktaya getirdik. 16 000 000luk projeyi yatırım programına aldırdık ancak buranın alt yapısının ve yollarının Sanayi Bakanlığımızın yatırım programına alınması örneği olan bir iş olmaması hesabiyle çok kolay değildi. 16 000 000luk proje ile yatırım programına alındı. İnşallah hızlı bir şekilde ihalesi yapılarak bu yıl hedef bitirilmesi sizlere hayırlı uğlinku olsun" ifadelerini kullandı.Öte yandan aşağı yukarı alt yapısı ile birlikte aşağı yukarı 16 000 000 liralık proje olan Organize Sanayi Bölgesi ve Küçük Sanayi Sitesi'nin yolları yapılarak 2021 yılı sonunda hizmete sunulacak.Vali Öksüz ve beraberindekiler bir süre bölgede incelemede bulunduktan sonra bölgeden ayrıldılar.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP Özgür Özel ve Sezgin Tanrıkulu ile beraber partisinin Kars İl Başkanlığı’nı ziyaret ettiÖnceki Haber

CHP Özgür Özel ve Sezgin Tanrıkulu ile b...

Kars'ta yapımı tamamlanan Yusufpaşa Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışı yapıldıSonraki Haber

Kars'ta yapımı tamamlanan Yusufpaşa Aile...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar