Kars Haber

Kars Haberleri

Kars Gündem

Kars Son dakika

kars güncel

"Atölyem Evde" projesi hayata geçirild

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"Atölyem Evde" projesi hayata geçirild
Kars Fen Lisesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrencilerin projelerinden geri kalmaması için

Kars Fen Lisesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrencilerin projelerinden geri kalmaması için "Atölyem Evde" projesi hayata geçirildi.

Kars Fen Lisesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle uzaktan eğitim gören öğrencilerin projelerinden geri kalmaması için "Atölyem Evde" projesi hayata geçirildi.Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sınıf Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Şahin Bülbül, AA muhabirine, öğrencilerin kolay eğitimlerini geliştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.


Laboratuvardaki malzemelerin boş kalması yerine bunları öğrencilerin değerlendirmesi gerektiğini düşünerek böyle bir proje başlattıklarını dile getiren Bülbül, "Atıl durumda bulunan Tasarım ve Beceri atölyesindeki malzemeleri evlerinden çıkamayan öğrencilerimize ulaşmasını sağlamaktayız." dedi.Bülbül, "Atölyem Evde" projesiyle Türkiye'deki laboratuvarda boş duran malzemeleri kullanarak aktif duruma getirmeyi planladıklarını anlatarak, "Amacımız, öğrencilerin kodlama hakkında becerilerinin gelişirken bunun beraberinde okulla olan irtibatlarını koparmamak. Hazırladığımız kargoları onlara ulaştırarak atölyeyi evlerine taşıyoruz. Öğrenci kutuyu açarak atölyedeymiş gibi kodlamayı öğrenecek, kodlama hakkında gereçleri kullanacak, hazırladığımız videoları izleyecek ve bu kutuyu bitirdikten sonra diğer arkadaşlarına gönderip, başka bir arkadaşından da başka bir kutuyu alacak." biçiminde konuştu.

Kars Feb Lisesi

Fen Lisesi Müdürü Kemal Alin de öğrencilerin salgından etkilenmemesi için böyle bir projeyi başlattıklarını ifade ederek, "Tasarım ve beceri atölyemizde robotik kodlamaya ait bir proje gerçekleştirdik. Robotik kolama konusu ile alakalı öğrencilerimize, elimizdeki gereçleri ulaştırıp onları evlerinde bu çalışmalara hız vermeleri salgından etkilenmemeleri çalışmalarına destek olmak amacı ile bu işe başladık. Okulumuzun Kafkas Üniversitesiyle, Fen Lisesi arasında bilhassade bilimsel çalışmalar olsun, bir iş birliği sözleşmesi kapsamında bu işe el attık." dedi.'Atölyem Evde' projesi hayata geçirildi'Atölyem Evde' projesi hayata geçirildi

Anadolu Ajansı / İsmail Kaplan


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Müdürler hibe yatırımları ile ilgili olarak bilgilendirildiÖnceki Haber

Müdürler hibe yatırımları ile ilgili ola...

NORMALLEŞME NE ZAMAN NASIL BAŞLAYACAK?Sonraki Haber

NORMALLEŞME NE ZAMAN NASIL BAŞLAYACAK?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar