Kars Haber

Kars Haberleri

Kars Gündem

Kars Son dakika

kars güncel

Cumartesi sokağa çıkma yasağı var mı?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cumartesi sokağa çıkma yasağı var mı?
Koronavirüs kısıtlamaları kapsamında Cumartesi sokağa çıkma yasağı var mı?

Koronavirüs kısıtlamaları kapsamında Cumartesi sokağa çıkma yasağı var mı? sorusu gündemde merak edilen konular arasında. Sokağa çıkma yasağı olan iller hafta sonu ve hafta içi için belli oldu. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise diğer haftalarda olduğu gibi pazar günü sokağa çıkma yasağı devam edecek. İşte milyonları ilgilendiren Cumartesi Pazar sokağa çıkma yasağı ayrıntıları
Cumartesi sokağa çıkma yasağı hangi illerde olduğu merak ediliyor. Diğer haftalarda olduğu gibi bu hafta sonunda da yüksek ve çok yüksek riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı cumartesi gündüz uygulanmayacak. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda bulunan illerde sokağa çıkma kısıtlaması cumartesi günü akşam 21.00'da başlayarak pazartesi günü sabah 05.00'te sona erecek. Bursa ve Ankara orta risk grubunda yer alırken, yüksek risk grubunda bulunan İzmir'de ise sokağa çıkma yasağı sadece pazar günü devam edecek.

CUMARTESİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Tedbirler kapsamında hafta içi 21.00-05.00 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ülke genelinde devam ettiği belirtilerek, "Hafta sonlarında ise; düşük ve orta risk grubunda bulunan illerimizde sokağa çıkma kısıtlaması, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında, yüksek ve çok yüksek risk grubundaki illerimizde ise, Cuma 21.00-Cumartesi 05.00 saatleri arasıyla cumartesi 21.00den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayıp pazartesi günü saat 05.00de bitecek biçimde uygulanacaktır" denildi.

 
27 Mart Cumartesi günü akşam 21.00'den, 29 Mart Pazartesi günü sabah 05.00'e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması şu illerde uygulanacak:

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER

Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Adıyaman, Aksaray, AmAsya, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon.

YÜKSEK RİSKLİ İLLERİ

stanbul, İzmir, Antalya, Ardahan, Artvin, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Bilecik, Bolu, Düzce, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Niğde, Yalova, Zonguldak.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI UYGULANMAYACAK İLLER

28 Mart Pazar günü akşam 21.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak iller:

ORTA RİSKLİ İLLER

Afyonkarahisar, Adana, Ankara, Aydın, Bayburt, Bartın, Bursa, Denizli, Manisa, Isparta, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Çorum, Yozgat, Kışehir, Nevşehir Sivas, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Erzurum, Kars.

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER

Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Van, Uşak, Şanlıurfa, Şırnak, Siirt, Mardin, Muş, Iğdır, Hakkari, Diyarbakır.

HAFTA İÇİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ

Hafta içi sokağa çıkma yasağı hakkında İçişleri Bakanlığı'ndan genelge yayınlandı. Hafta içi günlerde 21.00-05.00 saatleri arasında bütün Türkiye'de sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı hatırlatılan genelgede, şunlar kaydedildi:Hafta içi günlerde 21.00-05.00 saatleri arasında bütün Türkiye'de sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.• Ağır Hasta: 29 Temmuz'dan itibaren oksijen saturasyonu belli oranın altında olan ya da yoğun bakım gerektiren hastalar için uluslararası tanımlamaya makul olarak "Ağır Hasta Sayısı" (serious and critical) tablomuzda verilmeye başlanmıştır.• Hasta: Başlangıçtaki test politikamız gereği, semptomlu kişilere test yapılmaktaydı. Tarama testleri ve semptom göstermeden test yaptıranların sayısı artmaya başladığından, başlangıçtaki veri tutarlılığını bozmaması açısından yalnızca semptomlu vakalara yapılan test sonuçları verilmeye devam edilmiştir. Bu nedenle vaka yerine "Hasta" terimi kullanılmıştır.• Günlük Vaka Sayısı: 25 Kasım'dan itibaren hasta sayısı üzerine semptomsuz olmasına rağmen PCR testi pozitif çıkanlar da eklenmiş ve günlük hasta dahil "Vaka Sayısı" olarak verilmiştir.• Toplam Vaka Sayısı: PCR testi pozitif çıkan bütün kişilerin toplamı. 29 Temmuz tarihinden 10 Aralık tarihine kadar olan semptomsuz vakalar hasta sayılarına eklenerek güncelleme yapılmış ve kümülatif toplamı "Toplam Vaka Sayısı" olarak verilmiştir.• Günlük İyileşen sayısı: O gün tedavisi tamamlananlar ile izolasyon süresi biten vakaların toplamı ile hesaplanmaktadır. (Günlük iyileşen hasta dahil)• Toplam iyileşen Sayısı: 12 Aralık tarihinden itibaren iyileşen hastalara ayrıca izolasyon süresi dolan vakalar tabloya eklenmiştir ve tablodaki "Toplam İyileşen Hasta Sayısı" ifadesi "Toplam İyileşen Sayısı" olarak değiştirilmiştir. (Toplam iyileşen hasta dahil)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kar ve tipi sebebiyle yolda kalan sürücülerin imdadına kahraman Jandarma ekipleri yetiştiÖnceki Haber

Kar ve tipi sebebiyle yolda kalan sürücü...

CHP Özgür Özel ve Sezgin Tanrıkulu ile beraber partisinin Kars İl Başkanlığı’nı ziyaret ettiSonraki Haber

CHP Özgür Özel ve Sezgin Tanrıkulu ile b...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar